Reklamacje Erontrans - Jak złożyć reklamację?
Przedsiębiorca, który zleca transport przesyłek paletowych, oczekuje, że dotrą one do odbiorcy terminowo i w dobrym stanie. Od tego zależy powodzenie prowadzonej działalności gospodarczej, zyski, a czasem po prostu możliwości zapewnienia płynności finansowej. Nawet jeżeli korzystasz z usług renomowanych firm dostawczych, takich jak Erontrans, zawsze istnieje minimalne ryzyko, że przesyłka zostanie uszkodzona w czasie transportu lub zaginie. Przeczytaj, co robić w takiej sytuacji i jak zareklamować przesyłkę Erontrans.
Jak złożyć reklamację przesyłki Erontrans?
Reklamacja z tytułu uszkodzenia lub ubytku przesyłki Erontrans na czym polega kiedy zgłaszać?
W momencie, gdy Twoja przesyłka dotarła do odbiorcy w stanie dalekim od tego, w jakim została wysłana i jej zawartość uległa zniszczeniu, masz prawo domagać się zadośćuczynienia z tytułu reklamacji. Bardzo ważne w tym kontekście jest wykazanie, że to faktycznie przewoźnik odpowiadał za paletę lub paczkę w momencie, gdy doszło do uszkodzenia. Zgodnie z polskim prawem to sprzedający odpowiada za towar do momentu odbioru przez klienta, natomiast sam może dochodzić roszczeń od firmy transportowej. Jeżeli jednak Twoja przesyłka została zapakowana w niewłaściwy sposób lub złamałeś regulamin usługi przewożąc niedozwolone przedmioty, będzie to powodem by zakwestionować słuszność reklamacji. Z tego powodu bardzo ważne jest, żebyś obejrzał przesyłkę jeszcze przy kurierze. Jeżeli dopiero później zgłosisz uszkodzenia paczki, które powinny zostać zauważone na pierwszy rzut oka, Twoja reklamacja może nie zostać uznana. Najpewniejszym sposobem na to, by szybko i sprawnie uzyskać reklamację będzie spisanie protokołu szkody z kurierem – będzie on potrzebny przy wypełnianiu formularza online. Może jednak zdarzyć się tak, że problem odkryjemy dopiero później, bo wady są ukryte (na przykład połamane części wewnątrz). W takim przypadku pamiętaj, by spisać protokół w przeciągu siedmiu dni od otrzymania przesyłki.
Oprócz reklamacji z tytułu uszkodzenia możesz także wybrać reklamację z tytułu ubytku zawartości przesyłki. Należy zrobić to w sytuacji, gdy w paczce brakuje części przesyłanych przedmiotów, przykładowo zamiast dwudziestu sztuk towaru, który nadaliśmy, odbiorca otrzymał tylko dziesięć. W takim wypadku również najlepiej zgłosić to od razu kurierowi i spisać protokół szkody. Ubytek zawartości mogą potwierdzać również wszelkiego rodzaju naruszenia opakowania, które warto od razu sfotografować.
Reklamacja z tytułu zaginięcia przesyłki Erontrans na czym polega kiedy zgłaszać?
Gdy mijają kolejne dni od upływu gwarantowanego terminu dostawy paczki, a kurier nie pojawia się, nadchodzi czas, by zgłosić reklamację. Wiele osób nie jest jednak pewnych, kiedy należy pogodzić się z zagubieniem paczki, a w jakich sytuacjach jest jeszcze nadzieja, że mamy do czynienia jedynie z przedłużającym się opóźnieniem w dostawie. Kwestie te reguluje polskie prawo: zgodnie z nim przesyłka zostaje uznana za zagubioną, jeżeli nie odnajdzie się po upływie trzydziestu dni od przewidywanej daty doręczenia. Składając reklamację z tytułu zaginięcia należy wykazać, że wcześniej kontaktowałeś się z firmą kurierską w celu wyjaśnienia sprawy i podałeś dokładny opis paczki, aby ułatwić jej odnalezienie.
Jak śledzić/monitorować przesyłkę Erontrans z GlobKurier.pl ?
Jeżeli zamówiłeś przesyłkę Erontrans przez platformę Globkurier, masz możliwość jej śledzenia na każdym etapie dostawy: wystarczy, że wejdziesz na stronę Śledzenia Erontrans GlobKurier.pl i w okienku podasz numer przesyłki. Możesz z tej opcji korzystać przez całą dobę, o każdej porze dnia i nocy. Jest ona bezpłatna i nie generuje żadnych dodatkowych kosztów. Jeżeli przesyłka, którą nadałeś, nie dotarła do odbiorcy na czas, koniecznie skorzystaj z systemu i sprawdź ostatnią aktualizację. To pomoże ustalić, na którym etapie dostawy paczka „utknęła”. Następnie skontaktuj się z przewoźnikiem i podaj numer przesyłki i informacje o statusie w systemie. Umożliwi to łatwiejsze odnalezienie paczki lub może pomóc przy ewentualnym zgłoszeniu reklamacji z tytułu zaginięcia.
Jak długo trwa rozpatrywanie reklamacji Erontrans?
Złożyłeś reklamację z tytułu zaginięcia paczki w Erontrans i zastanawiasz się, co dalej? Po wysłaniu formularza Twoja sprawa otrzymała swój numer i oznacza to, że jest rozpatrywana przez przewoźnika. Zgodnie z przepisami polskiego prawa reklamacja powinna zostać rozpatrzona przez przewoźnika w terminie do 30 dni, od momentu przesłania kompletu dokumentacji.
Jak prawidłowo wypełnić formularz reklamacji dla Erontrans?
Aby zgłosić reklamację z tytułu zaginięcia paczki w sytuacji, gdy usługę zleciłeś firmie Erontrans poprzez platformę Globkurier, konieczne będzie wypełnienie i wysłanie specjalnego formularza dostępnego na stronie globkurier.pl wraz z wymaganymi załącznikami. Podaj swoje dane i numer przesyłki. Przy wyborze „Powodu zgłoszenia reklamacji” zaznacz „Zaginięcie przesyłki”. W polu „Opis” przedstaw dokładnie sytuację – opisz dokładnie paczkę w sposób, który ułatwi jej identyfikację, a także, jeżeli takie były – dotychczasowe interwencje, rozmowy i ustalenia z przewoźnikiem. Możesz także zawrzeć informację o statusie przesyłki w systemie śledzenia.
Jak przygotować załączniki dla reklamcji Erontrans?
Aby mieć pewność, że Twoja reklamacja zostanie pozytywnie rozpatrzona, bardzo ważne jest przygotowanie wszystkich załączników. Co prawda, w sytuacji, gdy czegoś brakuje, pracownicy Globkurier.pl zwykle wysyłają informację z prośbą o uzupełnienie braków, jednak może to przyczynić się do wydłużenia całego procesu. Dokumenty te przygotuj w formie elektronicznej (np. wyraźnych skanów), starając się przy tym, by nie przekroczyły 20 MB. Możesz spakować je do formatu zip.
Najpopularniejsze artykuły - reklamacje
Składanie reklamacji nigdy nie jest przyjemne, ale od czasu do czasu taka potrzeba może się zdarzyć. Nikt nie jest w stanie całkowicie wykluczyć wystąpienia zdarzeń losowych, w postaci na przykład uszkodzenia przesyłki podczas przewozu. Szczególnie w takiej branży jak usługi kurierskie, w której to paczki pokonują dziesiątki kilometrów, przechodząc przez szereg pomieszczeń, sortowni i rąk.
Oczekiwania na paczkę przypomina wypatrywanie świętego Mikołaja. Nic dziwnego, że kiedy kurier zawodzi, nasza frustracja rośnie. Wyjaśniamy, co zrobić, gdy paczka się spóźniona. Sprawdź, jakie są Twoje prawa i czy możesz uzyskać odszkodowanie.
W dzisiejszych czasach konsumenci robią zakupy online masowo. Przez Internet sprzedawane jest niemal wszystko. Jak wielu konsumentów doświadczyło rozczarowania, gdy przesyłka dotarła uszkodzona? Problemy z przesyłkami zdarzają się rzadko, ale przy takiej skali zamówień, trudno wykluczyć ewentualność uszkodzeń. Jak przygotować protokół uszkodzenia przesyłki? Jak sprawdzić, czy przesyłka została uszkodzona w transporcie?