Reklamacje Meest - Jak złożyć reklamację?
Wysyłając paczkę kurierem każdy z nas oczekuje, że dotrze do odbiorcy na czas i w dobrym stanie. Nawet jednak gdy korzystamy z usług renomowanych przewoźników, może się zdarzyć, że podczas transportu przesyłka ulegnie uszkodzeniu lub zaginie. W takim przypadku kwestie reklamacji regulują przepisy Kodeksu Cywilnego. Procedury mogą się jednak różnić w zależności od firmy. Przeczytaj, w jaki sposób zgłosić reklamację Meest.
Jak złożyć reklamację przesyłki Meest?
Reklamacja z tytułu uszkodzenia lub ubytku przesyłki Meest na czym polega kiedy zgłaszać?
Pamiętaj o tym, że w momencie, gdy usługa kurierska, którą zleciłeś, nie została wykonana należycie, masz możliwość domagania się rekompensaty. W sytuacji, gdy paczka wysyłana za pośrednictwem Meest Polska dotarła do odbiorcy uszkodzona, złóż reklamację z tytułu uszkodzenia. Warto w tym momencie zwrócić uwagę na to, kto odpowiada za przesyłkę w danym momencie – pamiętaj o tym, że w przypadku zakupów internetowych do momentu odbioru przez klienta jest to sprzedawca, który następnie może dochodzić roszczeń od firmy przewozowej. W przypadku przesyłek wysyłanych indywidualnie np. do bliskich samodzielnie złóż skargę do firmy kurierskiej. Skuteczne uzyskanie pieniędzy będzie możliwe, gdy wykażesz, że do zniszczenia zawartości paczki faktycznie doszło podczas transportu, z winy przewoźnika. Aby to ustalić, konieczne będzie spisanie protokołu szkody w obecności kuriera – z tego powodu tak ważne jest, by zawsze od razu otwierać paczkę i sprawdzać, czy wszystko w porządku. Pozostaw paczkę w takim stanie, w jakim Ci ją dostarczono, zrób zdjęcia obrazujące szkodę, nie wyjmuj i nie przekładaj poszczególnych elementów zawartości. W przeciągu 7 dni złóż wniosek o reklamację drogą pocztową lub elektroniczną. Reklamacja Meest w przypadku złożenia zamówienia przez plaftormę Globkurier.pl powinna zostać złożona poprzez formularz dostępny na stronie. Pamiętaj, że uznanie roszczenia nie będzie możliwe, jeżeli Twoja przesyłka nie została właściwie zapakowana przez nadawcę lub zawierała produkty zakazane przez prawo lub regulamin przewoźnika.
Innym rodzajem jest reklamacja z tytułu ubytku zawartości przesyłki. Powinieneś ją zgłosić w momencie, gdy w paczce brakuje części zawartości – na przykład w opakowaniu zamiast trzech egzemplarzy książki znalazły się dwa. W tym przypadku także należy otworzyć przesyłkę przy kurierze i zgłosić mu brak zawartości w celu spisania protokołu. W przypadku zakupów w sklepie internetowym następnie zgłaszasz brak sprzedawcy, a on dochodzi roszczeń wobec firmy kurierskich, w innych sytuacjach należy kierować się bezpośrednio to firmy kurierskiej. Dobrym pomysłem może być przygotowanie zdjęć, które wskazują na to, że opakowanie paczki zostało naruszone, co umożliwiło wyjęcie przedmiotów.
Reklamacja z tytułu zaginięcia przesyłki Meest na czym polega kiedy zgłaszać?
Nowoczesne systemy śledzenia przesyłek wdrażane przez Meest Polska i innych renomowanych przewoźników powodują, że sytuacje takie jak zagubienie przesyłki zdarzają się coraz rzadziej. Mimo to wciąż nie udało się całkowicie wyeliminować problemu. W sytuacji, gdy mija czas – upłynął już zarówno przewidywany, jak i gwarantowany termin dostawy, a paczka nadal nie dociera do odbiorcy, pojawia się myśl, by zgłosić reklamację z tytułu opóźnienia lub zagubienia przesyłki. Wiele osób ma jednak wątpliwość, ile należy odczekać przed zgłoszeniem roszczenia. Termin, kiedy można uznać przesyłkę za zagubioną, określa polskie prawo: jest to trzydzieści dni po upływie przewidywanego czasu doręczenia. W tym czasie klient powinien interweniować w sprawie paczki kontaktując się z przewoźnikiem i podać jej dokładny opis.
Meest Polska - popularna firma kurierska i lider sprzedaży transgranicznej
Meest Polska to popularna firma kurierska, która zasłynęła ze swojej oferty międzynarodowych usług kurierskich w korzystnych cenach. Jako międzynarodowy operator pocztowy Meeest Polska oferuje bardzo korzystne warunki przesyłki paczek na Ukrainę. Firma jest także liderem w sprzedaży transgranicznej. Oprócz tradycyjnych usług kurierskich posiada w swojej ofercie bardzo ciekawą ofertę: MyMeest.pl. Umożliwia ona dokonanie zakupów w zagranicznych sklepach internetowych i dostarczenie ich do Polski w tydzień, nawet jeżeli wybrany podmiot nie oferuje wysyłki do Polski lub jej cena jest nieopłacalna. Firma Meest posiada sieć magazynów na całym świecie, w tym w Europie, Stanach Zjednoczonych i w Chinach. Chociaż przewoźnik wprowadza procedury, które mają zapobiec wystąpieniu takich sytuacji, może się zdarzyć, że paczka się zagubi w transporcie. W takim przypadku powinieneś złożyć reklamację z tytułu zagubienia przesyłki.
Meest Polska - lider w dostarczaniu przesyłek na Ukrainę
Meest Polska to międzynarodowy operator pocztowy, świadczący usługi w zakresie e-commerce zarówno dla klientów biznesowych, jak i indywidualnych. Firma zasłynęła przede wszystkim jako lider w sprzedaży transgranicznej. Dla wielu osób, które chcą szybko i sprawnie dostarczać paczki na Ukrainę, oferta Meest Polska jest pierwszym wyborem. Firma działa globalnie, dostarczając na terytorium Unii Europejskiej przesyłki ze Stanów Zjednoczonych i USA, posiadając na terytorium tych krajów rozbudowane sieci magazynów. Meest wdraża procedury, które mają zapewnić najwyższe bezpieczeństwo przesyłek w transporcie.
Jak długo trwa rozpatrywanie reklamacji Meest?
Po przesłaniu formularza na stronie GlobKurier.pl Twoja reklamacja dostaje przypisany numer sprawy i jest rozpatrywana. Zgodnie z regulaminem reklamacja powinna zostać rozpatrzona przez przewoźnika w terminie do 30 dni, od momentu przesłania kompletu dokumentacji. W przypadku Meest możesz liczyć na szybki kontakt i wyjście naprzeciw oczekiwaniom klienta, a także wsparcie ze strony platformy GlobKurier.pl. Pamiętaj jednak o tym, że kwestia uznania reklamacji leży całkowicie w gestii poszczególnych przewoźników, a platforma może jedynie pośredniczyć w tym procesie.
Jak prawidłowo wypełnić formularz reklamacji dla Meest?
Jeżeli chcesz zareklamować przesyłkę z tytułu zaginięcia i usługę kurierską zamawiałeś w firmie Meest przez platformę Globkurier.pl, możesz to zrobić wypełniając powyższy formularz. Konieczne będzie podanie swoich danych i numeru zlecenia. W polu „Powód zgłoszenia reklamacji” wybierz np. „Zaginięcie przesyłki”. W polu „Opis” opisz dokładnie sytuację – przedstaw szczegółowo wygląd i zawartość paczki, podaj datę jej wysyłki i termin, gdy miała zostać doręczona. Sprawdź wcześniej, jakie informacje na temat paczki są widoczne w systemie śledzenia paczek Globkurier – pozwala on zlokalizować paczkę po jej numerze. Jeżeli kontaktowałeś się już wcześniej z przewoźnikiem w sprawie paczki, to opisz również jak to wyglądało i jakie były ustalenia.
Jak przygotować załączniki dla reklamcji Meest?
Aby Twoja reklamacja została pozytywnie rozpatrzona konieczne jest przedstawienie odpowiednich załączników. Oczywiście, w sytuacji, gdy Twój wniosek będzie niekompletny, zostaniesz poinformowany o konieczności przesłania skanów dodatkowych dokumentów, jednak opóźnia to jeszcze rozpatrzenie sprawy. Dokumenty te prześlij w postaci wyraźnych skanów. Sugerujemy spakowanie ich do formatu .zip.
Najpopularniejsze artykuły - reklamacje
Składanie reklamacji nigdy nie jest przyjemne, ale od czasu do czasu taka potrzeba może się zdarzyć. Nikt nie jest w stanie całkowicie wykluczyć wystąpienia zdarzeń losowych, w postaci na przykład uszkodzenia przesyłki podczas przewozu. Szczególnie w takiej branży jak usługi kurierskie, w której to paczki pokonują dziesiątki kilometrów, przechodząc przez szereg pomieszczeń, sortowni i rąk.
Oczekiwania na paczkę przypomina wypatrywanie świętego Mikołaja. Nic dziwnego, że kiedy kurier zawodzi, nasza frustracja rośnie. Wyjaśniamy, co zrobić, gdy paczka się spóźniona. Sprawdź, jakie są Twoje prawa i czy możesz uzyskać odszkodowanie.
W dzisiejszych czasach konsumenci robią zakupy online masowo. Przez Internet sprzedawane jest niemal wszystko. Jak wielu konsumentów doświadczyło rozczarowania, gdy przesyłka dotarła uszkodzona? Problemy z przesyłkami zdarzają się rzadko, ale przy takiej skali zamówień, trudno wykluczyć ewentualność uszkodzeń. Jak przygotować protokół uszkodzenia przesyłki? Jak sprawdzić, czy przesyłka została uszkodzona w transporcie?