Reklamacja faktury - Jak złożyć reklamację?
Została naliczona wysoka opłata dodatkowa za realizacje usługi kurierskiej? Kwota na fakturze nie zgadza się z płatnością za zamówienie? Przesyłka nie została zrealizowana i musisz zapłacić za zwrot do nadawcy? Napisz zgłoszenie z tytułu reklamacji faktury.
Kiedy są naliczane opłaty dodatkowe?
Najczęstszym powodem reklamacji faktury są opłaty dodatkowe naliczane przez przewoźników. Należy pamiętać, że korzystając z naszego serwisu dokonuje się wyceny przesyłki do zlecenia, która w dalszych krokach przekazywana jest do transportu przewoźnikowi. Jako, że my pośredniczymy w usłudze, przewoźnik później we własnym zakresie dokonuje weryfikacji takiego zamówienia i jeżeli pojawią się jakieś nieprawidłowości może naliczyć dodatkowe opłaty. Informujemy również, że kurier odbierający przesyłki nie jest zobowiązany do tego, aby przesyłkę sprawdzać i ważyć, takie procedury odbywają się na sortowni u przewoźnika. Dlatego każdorazowo, aby uniknąć naliczeń należy dokładnie zmierzyć i zważyć swoją przesyłkę. Kiedy przewoźnik może doliczyć dodatkową opłatę. Najczęstsze powody:
- Wymiary i waga przesyłki są większe od deklarowanych
- Przesyłka nie jest zapakowana zgodnie z wymaganiami (bez wykupienia dodatkowej usługi paczki niestandardowej)
- Gdy przesyłka została zwrócona lub nastąpiło jej przeadresowanie
- W przypadku przesyłki niepiętrowalnej (bez wykupienia takiej opcji dodatkowej)
- W przypadku gdy nadawca nie dołączył listu przewozowego do paczki
- Podczas pustego podjazdu kuriera
Oczywiście może zdarzyć się sytuacja, że opłata dodatkowa jest naliczona bezpodstawnie (w wyniku błędu/awarii syatemów) wówczas należy bezzwłocznie złożyć reklamację.
Co należy zrobić żeby zareklamować fakturę?
W celu złożenia reklamacji prosimy o wypełnienie formularza i przesłanie niżej wskazanych dokumentów:
- zdjęć zapakowanej przesyłki
- specyfikacji technicznej towaru dotyczącej gabarytów przesyłki tj. wagi oraz wymiarów
Nieuzupełnienie dokumentacji spowoduje pozostawienie reklamacji bez rozpoznania.
Ponadto zastrzegamy sobie iż w toku postępowania reklamacyjnego przewoźnik może poprosić o przesłanie dodatkowych informacji oraz dokumentów (nie wymienionych wyżej).
Najpopularniejsze artykuły - reklamacje
Składanie reklamacji nigdy nie jest przyjemne, ale od czasu do czasu taka potrzeba może się zdarzyć. Nikt nie jest w stanie całkowicie wykluczyć wystąpienia zdarzeń losowych, w postaci na przykład uszkodzenia przesyłki podczas przewozu. Szczególnie w takiej branży jak usługi kurierskie, w której to paczki pokonują dziesiątki kilometrów, przechodząc przez szereg pomieszczeń, sortowni i rąk.
Oczekiwania na paczkę przypomina wypatrywanie świętego Mikołaja. Nic dziwnego, że kiedy kurier zawodzi, nasza frustracja rośnie. Wyjaśniamy, co zrobić, gdy paczka się spóźniona. Sprawdź, jakie są Twoje prawa i czy możesz uzyskać odszkodowanie.
W dzisiejszych czasach konsumenci robią zakupy online masowo. Przez Internet sprzedawane jest niemal wszystko. Jak wielu konsumentów doświadczyło rozczarowania, gdy przesyłka dotarła uszkodzona? Problemy z przesyłkami zdarzają się rzadko, ale przy takiej skali zamówień, trudno wykluczyć ewentualność uszkodzeń. Jak przygotować protokół uszkodzenia przesyłki? Jak sprawdzić, czy przesyłka została uszkodzona w transporcie?